Azon kaptad magad, hogy már nem szívesen jársz be dolgozni? Erőltetned kell a vendégekkel való kedvességet? A műszak végére testileg és lelkileg is teljesen kimerülsz? Cikkünk segít újra formába jönni; segít, hogy újra élvezd munkádat baristaként.

Minden ember, így a baristák is átesnek egy holtponton a karrierjük során. Mindannyiunk életében eljön a pont, amikor elgondolkozunk: tényleg ezt akarom??? A tény, hogy régen szerettük a munkánkat még nehezebbé teszi egy holtpont átvészelését. Vegyük sorra azt 4 fő problémát (és megoldásaikat), amik miatt nem szereted a munkádat.

Unalom. Legyünk őszinték: mindenki unatkozik néha a munkahelyén. Felmosás, pult takarítás, árufeltöltés, kávé készítés. Minden nap ugyanaz. A munkánk nem lehet mindig élvezetes, akármennyire is álmaink munkájának gondoljuk / gondoltuk. Ezen változtathatsz, ha folyamatosan új kihívásokat állítasz fel magadnak. Ezek lehetnek személyes dolgok, például tűzz ki egy időpontot magadnak és addigra tanulj meg egy új latte art mintát önteni, vagy tippeld meg nap elején, hányan fognak aznap ristrettot rendelni.

Kiégés. Hasonlít az előbb leírt unalomhoz, de annál kicsit súlyosabb, hiszen nem csak egy-két napra érvényes, hanem általánosságban. Belefáradtál a monotonitásba, az ugyanolyannak tűnő műszakokba és a robotolásba. Persze vannak kötelességeid, a munkádat el kell végezned és otthon is helyt kell állnod. Segíthet, ha csatlakozol barista csoportokhoz, ahol megbeszélhetitek tapasztalataitokat és fejleszthetitek egymást. Fontos, hogy érezd, hogy tartasz valahová és nem csak stagnálsz. Tudnod kell, hogy egy hatalmas és összetett iparág fontos része vagy: te vagy a kapocs a vendég és a termelők között: Te vagy az, aki által a vendég valóban megismerheti a kávét.

Önbizalomhiány. Akár újdonsült barista vagy, akár évek óta vagy a szakmában, biztosan volt már, hogy nem bíztál magadban és, hogy elég jó vagy abban, amit csinálsz. De nem engedheted, hogy ez valóban befolyásolja a munkádat és a munkakedvedet. Lesz olyan, hogy a dolgok nem úgy alakulnak, ahogyan te szeretnéd. A latte artod nem mindig lesz szimmetrikus, és ha jól is sikerül, a vendég első dolga lehet az lesz, hogy cukrot tesz bele és összekeveri. Ezeket ne vedd magadra, tekintsd inkább kihívásnak! A latte artot gyakorold, gyakorold és gyakorold. A vendéget, ha már jobban ismered, megkérheted, hogy kóstolja meg cukor nélkül az italt és mondja el a véleményét – lehet, hogy soha többet nem tesz majd bele cukrot!

Céltalanság. Merre haladsz? Hol a helyed? Mi a célod? Ha nem tudod ezekre a kérdésekre a választ, akkor bizony könnyen elkedvetlenedhetsz. Ülj le és gondold végig mi az, ami a munkádban a legtöbb örömöt adja Neked. Érdekelnek a feldolgozási eljárások? Érdekesnek találod a pörkölést vagy a kávégépek érdekelnek? A válaszodnak megfelelően hozz döntéseket karrieredet illetően: menj el barista tanfolyamokra, vagy ha megteheted, látogass el egy farmra, hogy testközelből átélhesd az ott dolgzók mindennapjait.

A lényeg, hogy keress egy okot, amiért megéri csinálni! Persze számtalan okod lehet nem szeretni a munkádat, de ugyanannyi lehet szeretni is! Amennyiben még kezdő barista vagy illetve ha még csak kacérkodsz a gondolattal, hogy beiratkozz egy barista tanfolyamra, válaszd bármelyik barista képzésünket és garantáltan használható tudással távozol tőlünk. Alapfokú barista tanfolyamunk során megtanulhatod megfelelően beállítani az őrlőt, megtanulhatsz tejhabot gőzölni és csokoládéval díszíteni azt, valamint néhány alkoholos koktélreceptet is elsajátíthatsz. Haladó tanfolyamunk kizárólag a latte art mintákkal és azok öntési technikájával foglalkozik. Ha a Profi Barista csomagunkat választod, az alapfokú barista tanfolyam és a haladó barista képzés mellé egy AJÁNDÉK TANFOLYAMot adunk! Ez a MasterClass workshop, mely során betekintést nyerhetsz a filterkávék világába.

Jelentkezés és információ:
info@mojito.hu
06/20-355-8400
(H-P, 10-18)